You are currently viewing Rutyna pielęgnacji twarzy: dlaczego jest ważna w pielęgnacji skóry twarzy?

Rutyna pielęgnacji twarzy: dlaczego jest ważna w pielęgnacji skóry twarzy?

Posiadanie dobrej rutyny do twarzy jest kluczem do dbania o skórę twarzy. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, w tym artykule powiemy Ci, jakie kroki należy wykonać w zależności od rodzaju skóry, aby jak najlepiej zadbać o nią na co dzień.
Pragnienie i zainteresowanie posiadaniem gładkiej, miękkiej i zdrowej skóry jest dziś jednym z głównych problemów i zainteresowań wszystkich pokoleń. Tak bardzo, że w ostatnich miesiącach znaczenie posiadania rutyny do pielęgnacji skóry twarzy stało się wirusowe na portalach społecznościowych. Czy to, aby zapobiec lub zmniejszyć zmarszczki, plamy i drobne linie, rutyna pielęgnacji skóry jest najlepszą inwestycją.


Od 25 roku życia zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się skóry twarzy. Od drobnych linii i zmarszczek, po utratę objętości i gęstości skóry.
Jak mówi powiedzenie: “lepiej późno niż wcale”, lepiej zacząć dbać o skórę, niezależnie od wieku i kondycji twarzy, niż nie robić tego wcale.


Rutyny pielęgnacyjne nie muszą być skomplikowane ani nieprzystępne, ważne jest, aby przestrzegać kilku podstawowych zasad. Istnieją jednak dwa kluczowe elementy dla sukcesu Twojej rutyny: posiadanie odpowiednich produktów i konsekwencja w wykonywaniu ustalonej rutyny pielęgnacyjnej na co dzień.

Jakie są podstawy skutecznej pielęgnacji twarzy?

W mediach społecznościowych, w filmach i na kanałach telewizyjnych widzimy ludzi z piękną, pozbawioną zmarszczek, gładką i równą skórą, a Ty pewnie zadałaś sobie pytanie: jak oni to robią, czy możliwe jest osiągnięcie takich samych rezultatów w domu?

Odpowiedź brzmi: tak, ale trzeba mieć odpowiednie produkty.
Rutyny mogą być długie i skomplikowane, z nieskończoną ilością produktów dla różnych aspektów skóry twarzy. Jednak prosta, krótka rutyna może być jeszcze potężniejsza.


Podstawowe kroki w przypadku rutyny na dzień i na noc są dwa: oczyszczanie i nawilżanie. W każdym przypadku, poszczególne kroki i produkty można dostosować do pory dnia, do tego, czy planujesz wyjść z domu, czy nie, oraz do potrzeb każdego rodzaju skóry.

Oczyszczanie

Ten pierwszy krok jest niezbędny, ponieważ w ciągu dnia lub nocy (tak, nawet kiedy śpimy), skóra poci się, wytwarza olej lub wchodzi w kontakt z cząsteczkami i zanieczyszczeniami atmosferycznymi.
Skóra musi być oczyszczona, bez użycia tradycyjnych mydeł czy produktów ścierających, które wysuszają lub uszkadzają skórę. Dlatego należy oczyszczać tylko wodą, lub konkretnym produktem w zależności od rodzaju skóry, np. olejowym preparatem oczyszczającym, żelem lub wodą micelarną.

Nawilżanie

Zarówno w dzień, jak i w nocy, skóra potrzebuje nawilżenia. Środki nawilżające tworzą “barierę”, która zapobiega poceniu się naskórka, czyli najbardziej zewnętrznej warstwy skóry. W ten sposób skóra twarzy jest utrzymywana w świeżości i chroniona.
Nawilżanie jest kluczowym elementem w zapobieganiu i redukcji zmarszczek i linii mimicznych, ponieważ pomaga skórze zachować jędrność i elastyczność. Ponadto, istnieją specjalne kremy nawilżające, które nie tylko nawilżają, ale również wzmacniają właściwości skóry, aby zmniejszyć i zapobiec powstawaniu zmarszczek.
W tym sensie kremy XPERT Expression nawilżają i działają podwójnie na zmarszczki ekspresyjne, pomagając jednocześnie zapobiegać przyszłym zmarszczkom.

Rutyna pielęgnacyjna do twarzy dla skóry normalnej i suchej

Skóry normalne i suche wymagają zazwyczaj nieco gęstszego kremu, ponieważ są nieco bardziej wrażliwe na czynniki zewnętrzne i potrzebują większej ochrony.
Ponadto, te dwa typy skóry mają tendencję do przedwczesnego starzenia się, z liniami ekspresji pojawiającymi się w młodym wieku. Potęguje to brak nawilżenia i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia i nagłe zmiany temperatury.
W takim przypadku idealnym kremem nawilżającym i redukującym zmarszczki mimiczne jest XPERT Expression do skóry normalnej lub suchej.
Zarówno w dziennej, jak i nocnej pielęgnacji twarzy, nawilżanie jest niezbędne i należy je rozprowadzać dłońmi, masując, aby napiąć i odmłodzić skórę twarzy.

Gama produktów XPERT

Rutyna pielęgnacyjna do twarzy dla skóry mieszanej lub tłustej

Skóra tłusta charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem sebum (potocznie zwanym “przetłuszczaniem się twarzy”). Skóra mieszana jest połączeniem skóry mieszanej i tłustej i wykazuje oznaki przetłuszczania się, ale w mniejszym stopniu. Oba rodzaje skóry wymagają jednak oczyszczania w celu uwolnienia porów oraz odpowiedniego nawilżania, aby zneutralizować przetłuszczanie się skóry i jednocześnie ją nawilżyć.
Kremem do oczyszczania twarzy, zarówno na dzień, jak i na noc, jest XPERT Expression dla skóry mieszanej lub tłustej. Jest on lżejszy niż w przypadku skóry normalnej lub suchej, ponieważ zbyt ciężkie i nieodpowiednie nawilżenie może zwiększyć przetłuszczanie się skóry, czego nie chcemy osiągnąć.

Uzupełniające kroki w rutynie pielęgnacji twarzy

Oba kremy działają w oparciu o najlepsze na rynku składniki i substancje aktywne, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry i utrzymując twarz nawilżoną i aksamitną. Stosując te kremy prawidłowo i konsekwentnie, można osiągnąć rezultaty w krótkim czasie. Jednakże do rutynowego oczyszczania twarzy można dodać dodatkowy krok i produkt: nałożenie serum, aby wzmocnić korzyści płynące z kremów XPERT Expression.
Szczególnie polecane jest serum przeciwstarzeniowe XPERT Sublime, które wspomaga naprawę DNA komórkowego w starzejącej się lub zmęczonej skórze i jest odpowiednie dla wszystkich typów skóry.
Nie należy jednak zapominać, że przeciwzmarszczkowy krem nawilżający to ostatni etap rutyny, którego nie można pominąć ani zapomnieć, ponieważ stanowi on ochronę, której skóra twarzy wymaga, aby pozostać gładką i zdrową.

XPERT Sublime™ – Skoncentrowane serum odmładzające do twarzy i szyi

Dodaj komentarz