You are currently viewing Pozbądź się przebarwień skórnych: jak leczyć i pielęgnować skórę?

Pozbądź się przebarwień skórnych: jak leczyć i pielęgnować skórę?

Nie ma nic, co kochamy bardziej niż gładką, jednolitą skórę. Ale słońce może nam to czasem bardzo utrudnić, zwłaszcza jeśli spędzamy zbyt dużo czasu wystawieni na jego promieniowanie – brzmi znajomo?

Jeśli tak było podczas okresu letniego, możesz być zaniepokojony pojawieniem się przebarwień na skórze. Dzieje się tak zwłaszcza na najbardziej widocznych obszarach, takich jak twarz, szyja i dekolt. Nie martw się, istnieje rozwiązanie, które przywróci wygląd i zdrowie Twojej cerze, a Singuladerm podpowie Ci, co to takiego. Przyjrzymy się krok po kroku, czym jest hiperpigmentacja, co ją powoduje i jak możemy zapobiegać i eliminować przebarwienia skóry.

Po ekscesach sezonu letniego czas rozpieścić swoją cerę i przywrócić jej dobre samopoczucie, a razem zamierzamy to zrobić. I razem mamy zamiar to zrobić – zacznijmy działać!

Co to jest hiperpigmentacja?

Hiperpigmentacja jest odpowiedzialna za to, że Twoja skóra staje się niejednolita. Jest to nagromadzenie nadmiaru melaniny, które powoduje ciemniejsze obszary skóry (tak zwane przebarwienia), a także stany pozapalne, takie jak trądzik. Twarz, szyja, dekolt i ręce, jako miejsca najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych, są również obszarami najczęściej dotkniętymi hiperpigmentacją.

Jakie są główne przyczyny powstawania przebarwień skórnych?

U podstaw tego problemu leży produkcja melaniny. Pigment ten jest naturalnie obecny w naszym organizmie. Jest odpowiedzialny za nadawanie koloru naszym oczom, włosom i skórze. W czym więc tkwi problem? Jest kilka czynników, które mogą zmieniać i wyzwalać jego produkcję: reakcja na zmiany hormonalne, predyspozycje genetyczne, proces starzenia, pojawienie się zmian skórnych, przyjmowanie leków fotouczulających i oczywiście ekspozycja na słońce.

Choć, jak widać, możliwych przyczyn powstawania przebarwień skórnych jest wiele, to prawda jest taka, że nadmierna ekspozycja na słońce jest zdecydowanie najistotniejszą i tą, której możemy zaradzić. W przypadkach, gdy poddajemy naszą skórę nadmiernej ekspozycji na słońce bez odpowiedniej ochrony, melanina, która działa jako naturalna ochrona w odpowiedzi na ekspozycję na promienie UVA i UVB, uruchamia ich produkcję i z czasem gromadzi się w najbardziej uszkodzonych miejscach.
Ten ostatni niuans jest kluczowy. Skóra ma pamięć. Proces stresu oksydacyjnego ma charakter kumulacyjny. Innymi słowy, im dłużej przez lata wystawiamy naszą skórę na działanie promieni słonecznych, tym bardziej jesteśmy narażeni na problemy pigmentacyjne i przedwczesne starzenie się skóry.

Jak zapobiegać i usuwać przebarwienia skóry?

Singuladerm proponuje Ci prostą, dwuetapową metodę: zapobieganie i pielęgnację.

W ramach profilaktyki musimy ograniczyć ekspozycję na promienie UVA i UVB i robić to w sposób odpowiedzialny (unikać opalania w samo południe i zawsze stosować odpowiedni krem z filtrem do twarzy, ciała i ust, który należy nakładać ponownie co dwie godziny).

Z pielęgnacji: unikaj tzw. domowych sposobów na usunięcie przebarwień skórnych, takich jak jogurt naturalny, ocet jabłkowy czy sok z cytryny. Oprócz tego, że są nieskuteczne, mogą zagrozić zdrowiu Twojej skóry, powodując podrażnienia, a nawet pogorszyć przypadki hiperpigmentacji. Zamiast tego zawsze wybieraj metodę sprawdzoną klinicznie: stosuj produkt, który kontroluje produkcję melaniny, aby zapobiec pojawieniu się plam i zredukować te już istniejące, czyli specjalny krem na plamy skórne.

W Singuladerm jesteśmy świadomi tej potrzeby i dlatego stworzyliśmy innowacyjne i intensywne formuły w leczeniu plam, aby stworzyć XPERT Radiant Forte. Najnowocześniejszy produkt kosmetyczny, który zapobiega powstawaniu przebarwień i plam, koryguje niedoskonałości i rozjaśnia skórę. Idealny do kompletnej kuracji przeciw plamom słonecznym, która działa od profilaktyki i leczenia do pielęgnacji z doskonałymi rezultatami.

Z XPERT Radiant Forte udało nam się stworzyć najlepszy krem na przebarwienia: taki, który rozpieszcza Twoją cerę przed szkodliwymi czynnikami i wymazuje niechciane ślady na skórze. Odkryj go!

Środki depigmentacyjne najnowszej generacji: sekret XPERT Radiant Forte.

Widzieliśmy już, dlaczego zapobieganie jest kluczem do uniknięcia problemów z hiperpigmentacją. Jednak gdy pojawienie się przebarwień jest związane z predyspozycjami genetycznymi lub naturalnym starzeniem się skóry, tradycyjne preparaty zapobiegawcze mogą się nie sprawdzić. W innych przypadkach, po prostu jest już za późno i nawet jeśli chronimy naszą skórę przed słońcem, uszkodzenia nagromadzone przez lata powodują pojawienie się tych okropnych przebarwień. Aby zapobiec wszelkim rodzajom przebarwień i zlikwidować plamy skórne, musimy zastosować intensywny krem korygujący, taki jak XPERT Radiant Forte. Jest to kosmetyk najnowszej generacji, przeznaczony do każdego rodzaju skóry, który ogranicza powstawanie melaniny, zapobiega starzeniu się, nawilża skórę od wewnątrz i wyrównuje jej koloryt.

Jak zwykle w przypadku Singuladerm, znalezienie tajemnicy tego kremu było możliwe dzięki rygorowi i doświadczeniu w zakresie wysokiej kosmetyki w połączeniu z największą innowacją technologiczną. Udało nam się zaprojektować ultra skoncentrowaną formułę zdolną do połączenia potężnych, najnowocześniejszych depigmentacyjnych składników aktywnych, takich jak Azeloglicyna, Stellight™ i MAP (pochodzący z witaminy C). Efektem jest natychmiastowa regulacja produkcji melaniny i widoczna redukcja przebarwień skóry. Potężne all-in-one, które przywróci Twojej cerze wygląd, jakiego pragniesz.

Aby osiągnąć efekt, którego szukasz, nałóż XPERT Radiant Forte na obszar objęty zabiegiem, rano i wieczorem, wykonując delikatny masaż, aż do całkowitego wchłonięcia kremu. Zauważysz, jak plamy zmniejszają się, a Twoja skóra odzyskuje jednolity, nawilżony i odmłodzony wygląd.

Kompleksowa pielęgnacja, której szukałaś po letnich ekscesach jest tutaj, czas wrócić do promiennej cery!

Dodaj komentarz