You are currently viewing Peptydy a Twoja pielęgnacja skóry
XPERT S.O.S – Kuracja przeciwzmarszczkowa w ampułkach

Peptydy a Twoja pielęgnacja skóry

Każdego dnia mamy wrażenie, że pojawia się nowy, modny składnik do pielęgnacji skóry, który ma zmienić ją na lepsze. O niektórych składnikach jest więcej szumu niż działania, ale inne są naprawdę warte uwagi – a peptydy to składnik, którego nie chcesz przegapić.

Peptydy, zwane również polipeptydami, występują naturalnie w skórze, ale są również zawarte w wielu produktach do pielęgnacji skóry – i nie bez powodu.

Peptydy to aminokwasy, które tworzą pewne białka potrzebne skórze. Dokładniej mówiąc, kolagen składa się z trzech łańcuchów polipeptydowych, więc dodanie peptydów może stymulować skórę do wytwarzania kolagenu. Więcej kolagenu może prowadzić do jędrniejszej, młodziej wyglądającej skóry.

Twój organizm wytwarza kolagen w sposób naturalny. Jednak z czasem produkcja kolagenu spada, co może spowodować, że skóra będzie wyglądać na bardziej pomarszczoną, mniej jednolitą i jasną. Zanim sięgniesz po tę butelkę, oto co warto wiedzieć.

Korzyści z peptydów


Cząsteczka kolagenu jest w rzeczywistości zbyt duża, aby wchłonąć się przez skórę, dlatego tak wiele osób decyduje się na spożywanie bogatego w kolagen bulionu kostnego lub przyjmowanie suplementów kolagenowych.

Ale peptydy mogą wchłonąć się w skórę, gdzie mogą być wykorzystane przez organizm. Włączenie peptydów do swojej rutyny pielęgnacyjnej przynosi wiele korzyści dla skóry.

Poprawa bariery skórnej
Bariera skóryTrusted Source to linia obrony organizmu przed bakteriami, promieniami ultrafioletowymi, zanieczyszczeniami i innymi toksynami. Bariera skóry może zostać uszkodzona w wyniku nadmiernego złuszczania, narażenia na dym papierosowy i inne zanieczyszczenia, a nawet słabego snu. Peptydy pomagają zbudować silniejszą barierę.

Redukcja zmarszczek
Kolagen może wzmocnić skórę i usta. Gdy skóra jest jędrniejsza i bardziej puszysta, zmarszczki i drobne linie będą mniej widoczne.

Bardziej elastyczna skóra
Oprócz kolagenu, peptydy tworzą również włókna elastyny, która również jest rodzajem białka. Włókna te sprawiają, że skóra wygląda na jędrniejszą i bardziej napiętą.

Łagodzenie stanów zapalnych
Peptydy mogą pomóc złagodzić stan zapalny, naprawić uszkodzoną skórę i wyrównać jej koloryt.

Pomagają w usuwaniu wyprysków
Niektóre peptydy mają właściwości antybakteryjne, co oznacza, że mogą zabijać bakterie powodujące trądzik.

Jak peptydy działają na skórę?

Peptydy mogą przenikać przez zewnętrzną warstwę skóry, więc zamiast pozostawać na jej powierzchni, zapadają się głębiej. Możesz myśleć o nich jak o posłańcach dla innych komórek. Wysyłają sygnały nakazujące komórkom produkcję kolagenu i elastyny.

Jak wybrać produkty peptydowe?

Na rynku jest tak wiele produktów zawierających peptydy, że nie wiadomo, od czego zacząć. Oto jak kupować peptydy oraz siedem marek kosmetyków do pielęgnacji skóry, które warto rozważyć:

Wybierz odpowiednią formę. Wybierz produkt taki jak serum lub krem nawilżający, który ma długotrwały kontakt ze skórą. Na przykład preparat oczyszczający nie będzie tak skuteczny, ponieważ zostanie spłukany.
Mądrze dobieraj inne składniki. Peptydy dobrze współpracują z innymi składnikami, takimi jak witamina C, niacynamid, antyoksydanty i kwasy hialuronowe. Stosowanie peptydów z kwasami alfa-hydroksylowymi (AHA) sprawi, że peptydy będą działać mniej efektywnie.
Spójrz na etykietę. Najlepiej byłoby, gdyby peptydy były wymienione blisko górnej części listy składników. Mogą one być również wymienione jako “palmitoyl”.

Peptydy są często wychwalane jako cudowne lekarstwo, z niektórymi mówiącymi, że peptydy działają tak dobrze jak Botox. Dzieje się tak, ponieważ peptydy neuroprzekaźnika mogą tymczasowo zablokować substancje chemiczne, które powodują skurcz mięśni, ale nie jest to tak skuteczne jak Botox.

Podczas gdy peptydy mogą być zdecydowanie korzystne dla Twojej skóry, nadal istnieją pewne wady, o których należy pamiętać.

Peptydy to aminokwasy, które są budulcem pewnych białek potrzebnych skórze, takich jak kolagen i elastyna.

Stosowanie serum lub kremu nawilżającego zawierającego peptydy może prowadzić do ujędrnienia i odmłodzenia skóry, a może nawet do zmniejszenia ilości wyprysków. Peptydy są ogólnie uważane za bezpieczne i choć są obiecującym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry, potrzeba więcej badań nad ich skutecznością.

XPERT S.O.S – Kuracja przeciwzmarszczkowa w ampułkach
XPERT S.O.S – Kuracja przeciwzmarszczkowa w ampułkach

Jak działają ampułki XPERT S.O.S?

  • 20% AH8 – kompleks peptydu o nazwie Acetyl Hexapeptide-8, spotykanego także pod nazwą argirelina, Odpowiada za przeciwzmarszczkowe działanie kosmetyku, ponieważ jest fragmentem peptydu wchodzącego w skład toksyny botulinowej. Widocznie napina skórę i spłyca zmarszczki, działa także na korzyść ogólnego stopnia nawilżenia cery. 
  • 2% Neoclair-Pro™ – kompleks peptydowy, który jest antyoksydantem i wzmacnia działanie antyoksydacyjne całej formulacji. Wspomaga ochronę skóry przed wolnymi rodnikami i redukuje negatywny wpływ stresu oksydacyjnego na komórki naskórka. W kremie z filtrem pełni rolę aktywną oraz wspomagającą, zarówno zwiększając poziom protekcji oraz poprawiając poziom napięcia skóry. 

Dodaj komentarz