You are currently viewing Najlepszy krem z filtrem SPF 50 do twarzy
XPERTSUN™ Urban - Krem przeciwsłoneczny UVA/UVB SPF50+

Najlepszy krem z filtrem SPF 50 do twarzy

Krem z filtrem powinien być stosowany codziennie – tak, dosłownie codziennie – nawet jeśli nie wychodzisz na zewnątrz, nawet jeśli spędzasz cały dzień oglądając filmy, a zwłaszcza jeśli zamierzasz wyjść na zewnątrz i wystawić swoją cenną skórę na działanie ostrego słońca.

Ponieważ jednak życie może być wystarczająco skomplikowane, dlaczego nie skonsolidować kroków w swojej rutynie pielęgnacyjnej, stosując hybrydę kremu z filtrem przeciwsłonecznym i kremu nawilżającego? Nawilżające formuły zapewniają korzyści płynące z ochrony przeciwsłonecznej bez białych, smugowych śladów.

Mineralny czy chemiczny SPF

preferujemy mineralne filtry przeciwsłoneczne od chemicznych, ponieważ sprawdzają się one w przypadku wszystkich typów skóry (nawet skóry trądzikowej i wrażliwej), nie są tak drażniące i tworzą barierę blokującą promienie UV. Mineralne filtry przeciwsłoneczne odbijają promienie słoneczne od skóry, natomiast chemiczne pochłaniają je.


Składniki:

Filtry przeciwsłoneczne, takie jak dwutlenek tytanu i tlenek cynku, to główni gracze, którzy chronią Twoją skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie UV, więc są to najważniejsze składniki, których należy szukać.


Formuła:

Ponad wszystko, będziesz chciała wybrać formułę, którą będziesz z przyjemnością nosić. Jeśli masz tłustą skórę lub lubisz używać bardziej lekkich produktów, może to być serum lub żel. Jeśli masz skórę suchą lub wrażliwą, wybierz bardziej tradycyjną formułę kremu.


Numer SPF:

Oprócz składników, kolejną najważniejszą rzeczą jest wybranie kremu o szerokim spektrum SPF 30 lub wyższym, aby twarz była chroniona przed wszystkimi promieniami słonecznymi.

XPERTSUN Urban SPF 50+ to skuteczna ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym w porannej pielęgnacji. Unikalne połączenie nowoczesnych filtrów chroniących przed promieniowaniem z peptydami sprawia, że cera jest chroniona, a jej optymalny poziom nawilżenia utrzymany.

Połączone w bardzo lekką formulację składniki aktywne odpowiedzialne za łagodzenie negatywnego wpływu promieniowania ultrafioletowego na komórki skóry zapewniają pełne spektrum działania kremu. Dzięki niewyczuwalnej na skórze konsystencji, filtr bezproblemowo wtapia się w skórę i stanowi pielęgnacyjną bazę pod makijaż. Jest to filtr zarówno miejski, jak i plażowy – dzięki wysokiemu faktorowi ochrony zapewnia wystarczającą barierę dla osób zmagających się z przebarwieniami i melazmą.  

Co odpowiada za działanie XPERTSUN Urban SPF 50+?

  • 2% Neoclair Pro™ – kompleks peptydowy, który jest antyoksydantem i wzmacnia działanie antyoksydacyjne całej formulacji. Wspomaga ochronę skóry przed wolnymi rodnikami i redukuje negatywny wpływ stresu oksydacyjnego na komórki naskórka. W kremie z filtrem pełni rolę aktywną oraz wspomagającą, zarówno zwiększając poziom protekcji oraz poprawiając poziom napięcia skóry.  
  • Octocrylene, Octinoxate, Avobenzone, Octisalate – filtry organiczne, które ochraniają skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym w szerokim zakresie UVA i UVB. 

Krem jest przeznaczony do używania na dzień. W celu zapewnienia deklarowanego poziomu ochrony przed promieniowaniem UV zalecamy stosowanie 2 mg kremu na 1 cm2 skóry, w przeliczeniu jest to ilość kremu wyciśnięta na długość dwóch palców. W celu utrzymania poziomu ochrony krem należy reaplikować co 2-3 godziny. Zaaplikuj krem co najmniej 20 minut przed ekspozycją na promieniowanie. 

Dodaj komentarz