You are currently viewing Jesteśmy liderami w dziedzinie peptydów.

Jesteśmy liderami w dziedzinie peptydów.


Piękno i zdrowie skóry idą w parze z zastosowaniem peptydów i naturalnych czynników wzrostu w Twoich kosmetykach.

Zarówno peptydy jak i naturalne czynniki wzrostu są kosmetycznymi składnikami aktywnymi, które są klasyfikowane jako optymalizatory każdej rutyny kosmetycznej do twarzy.

Peptydy to małe łańcuchy aminokwasów biorące udział w regulacji różnych procesów metabolicznych. Na poziomie kosmetycznym, peptydy mogą:

  • Modulować skurcz mięśni, rozluźniając zmarszczki ekspresyjne
  • Modulować syntezę melaniny i ciemnych pigmentów
  • Indukować syntezę składników strukturalnych skóry właściwej, takich jak kolagen i elastyna.

Czynniki wzrostu: Naturalne czynniki wzrostu to całe białka, które znajdujemy naturalnie w naszej skórze. Są one molekularnymi posłańcami aktywującymi określone funkcje komórek, z którymi wchodzą w interakcję.

Na poziomie kosmetycznym interesujące są te, które indukują wzrost syntezy kolagenu, zapewniając siłę i elastyczność naszej skórze.
Oba charakteryzują się tym, że są lepiej tolerowanymi substancjami czynnymi, ponieważ potrzeba bardzo niewielkiej ilości, aby wywarły swoje działanie, nawet w przypadku skóry ze skłonnościami wrażliwymi.

Singuladerm to wiodąca marka pionierska w dziedzinie peptydów i naturalnych czynników wzrostu. Wysoka koncentracja jego formuł i innowacyjne systemy dostarczania sprawiają, że jest to referencyjna marka kosmetyczna.

SUBSTANCJE CZYNNE POCHODZENIA NATURALNEGO:

Aktywa, których używamy w produkcji kosmetyków Singuladerm są pochodzenia naturalnego, są wydobywane z naturalnych środowisk, takich jak dżungla, podwodne jaskinie Majorki lub wyspa Reunion na środku Oceanu Spokojnego.

W laboratorium upewniamy się, że te aktywne składniki są w maksymalnym dopuszczalnym stopniu stężenia i zdołają przeniknąć do warstwy skóry, gdzie zostanie osiągnięta największa skuteczność.

Ponadto, w kwietniu 2021 roku stworzyliśmy w Hiszpanii pierwsze laboratorium, które jest w stanie zmierzyć za pomocą komórek Franza rzeczywistą skuteczność składników aktywnych naszych produktów i produktów konkurencji.

JAK PRZENIKAJĄ NASZE SKŁADNIKI?

Nasza skóra
Nasza skóra jest doskonałą membraną. Została zaprojektowana jako bariera ochronna przed wszystkim, na co narażamy się na co dzień. Unoszące się w powietrzu bakterie, brud czy zanieczyszczenia to niektóre z czynników, z którymi nasza skóra styka się każdego dnia. Skóra została zaprojektowana jako wodoodporna, dlatego celem SINGULADERM jest stworzenie produktów, które przenikają przez barierę skórną. W naszych laboratoriach pracujemy z aktywami pozyskanymi z naturalnego środowiska, które zapewniają tę penetrację.

Lipidy
Warstwy skóry składają się z lipidów, zestawu cząsteczek organicznych, zbudowanych głównie z wodoru i węgla. Nasze substancje aktywne są zamknięte w lipidach, dzięki czemu przenikają przez tę “doskonałą membranę”.

Dodaj komentarz