You are currently viewing Czym jest kosmetyka molekularna i jak może pomóc Ci w walce z oznakami starzenia?

Czym jest kosmetyka molekularna i jak może pomóc Ci w walce z oznakami starzenia?

Czy wiesz, że nasza skóra naturalnie tworzy szereg cząsteczek takich jak elastyna czy kolagen, które z czasem przestają działać prawidłowo? W widoczny sposób przekłada się to na zmarszczki lub zwiotczenie, ale… co by było, gdybyśmy mogli temu zapobiec?

Kosmetyka molekularna bada te procesy i naśladuje je, ucząc Twój organizm, by dalej produkował je samodzielnie i zapobiegał przedwczesnemu starzeniu się skóry.

3 filary kosmetyki molekularnej

Kosmetyka molekularna opiera się na tworzeniu formuł zawierających składniki aktywne najnowszej generacji, które przenikają poza powierzchnię skóry i odbudowują ją od wewnątrz, stymulując w ten sposób komórki i maksymalizując skuteczność.

W Singuladerm badamy mechanizmy natury, aby zaprojektować te molekularne składniki aktywne, zdolne do ingerencji w procesy fizjologiczne skóry o bardzo specyficznych funkcjach:

Peptydy: są to cząsteczki powstałe w wyniku połączenia kilku aminokwasów, które naśladują strukturę molekularną peptydów naturalnie występujących w naszej skórze. Mają one za zadanie dać sygnał komórkom do spełnienia określonej funkcji. Na przykład peptydy transporterowe odpowiadają za syntezę kolagenu, peptydy sygnałowe stymulują enzymy antyoksydacyjne, a peptydy inh neurotransmiterowe redukują zmarszczki i linie ekspresyjne.

Czynniki wzrostu: są to wysokiej jakości białka znajdujące się w osoczu i w zależności od rodzaju odpowiadają za regenerację tkanki skórnej, walkę z fotostarzeniem, depigmentację, neutralizację składników reaktywnych lub zmniejszenie procesów zapalnych. Dostarczanie czynników wzrostu poprzez produkty kosmetyczne pomaga uzupełnić te, które mamy w skórze, a efektem jest zdrowsza i odmłodzona skóra.

Ekstrakty biotechnologiczne: są to składniki aktywne, które pochodzą z mikroorganizmów, które rozwinęły unikalne właściwości, aby przetrwać ekstremalne warunki. Są w stanie przechwytywać wodę z otoczenia i neutralizować wolne rodniki. Działają jak super posłańcy wysyłający sygnały do komórek, aby produkowały kluczowe substancje, takie jak kolagen, kwas hialuronowy lub elastyna, a z kolei z powrotem do tych komórek posłańców, aby promować tę wiadomość do innych, a te do innych i tak dalej, jak kaskada sygnalizacyjna.

Jakie korzyści dla naszej skóry przynoszą składniki aktywne?

  1. Zapobiegają i redukują zmarszczki i linie ekspresyjne.
  2. Walczą z fotostarzeniem i depigmentacją.
  3. Detoksykują i zwiększają świetlistość skóry.
  4. Poprawiają jędrność i elastyczność
  5. Zmniejszają stany zapalne
  6. Chronią skórę

W Singuladerm staramy się włączać te składniki aktywne najnowszej generacji do wszystkich naszych formuł, ponieważ oprócz wszystkich swoich właściwości przeciwstarzeniowych mają one również inne zalety, takie jak większa rozpoznawalność i przenikalność w głąb skóry bez inwazyjnego działania, są bardziej skuteczne, a ich mechanizm działania jest opisany w badaniach naukowych.

Niezależnie od rodzaju skóry i problemów, z pewnością znajdziesz gamę Singuladerm, która poprawi objawy i spowolni starzenie się skóry.

Dodaj komentarz